FP-1 toime tehnoloogia lühikirjeldus

FP-1 toime tehnoloogia lühikirjeldus 

Põllumajandustööstuse kompleksis valitseb pidev vajadus tõsta töö tulemuslikkust samal ajal, kui töö- ja finantsressursid on piiratud. See sunnib aga järjest intensiivsemalt kasutama nii eelpool nimetatud ressursse kui ka peamist ressurssi – maad, suurendades istandike ja saagikoristuste arvu. Kõik see viib selleni, et kasvatatavad kultuurid muutuvad märkimisväärselt vastuvõtlikkumaks kahjulike faktorite mõjudele.   

Nimelt kasvab nii aiahaiguste kui ka erinevate kahjurputukate poolt tekitatav potentsiaalne kahju. Traditsioonilised kaitsemeetodid, kus kasutatakse keemilisi preparaate, on küllalt kallid, kuid mis veel olulisem — nende sunnitud massiline kasutamine viib toodangu kvaliteedi languseni ja/või võib üldse muuta toodangu toidustandartidele mittevastavaks. Lisaks sellele kõigele saab ka keskkond taastamatult kahjustada. 

See kõik paneb teadlasi otsima alternatiivseid „pehmemaid“ meetodeid taimede kaitsmiseks, mis ei oleks seotud elusorganismidest kahjurite vahetu füüsilise hävitamisega eranditult keemiliste preparaatide abil. 

Meie analüüs näitas, et taimede kaitsmisel elusorganismidest kahjurite eest on võimalik hakkama saada ilma, et nende vastu peaks kasutama otseselt surmavaid või nendele ebameeldivusi tekitatavaid faktoreid. Piisab vaid sellest, kui edastada pidevalt infot nende faktorite (näiteks mürgikemikaalide) kohta kindla sagedusega elektromagnetlainete kujul. Putukad ja muud kahjurid tajuvad sellist informatsiooni „alateadvuse tasandil“ ja üritavad kas võimalusel lahkuda toimepiirkonnast või vähendada oma elutegevuse/paljunemise intensiivsust. Selle tulemusel oluliselt väheneb või isegi peaaegu täielikult lõppeb kahjurite mõju kõigile kultuur- ja dekoratiivtaimedele. 

Antud kontseptsiooni elluviimiseks praktikas oleme välja töötanud „flikkerkahuri“ FP-1 – seadme, mis edastab vajaliku kitsa suunitlusega laineinformatsiooni. Selle töö aluseks on laialdaselt tuntud flikkermürasignaali tekitamise ja levitamise efekt.    

Joonis 1

Seadme üldine välisilme on esitatud Joonisel 1. Seade koosneb päikesepatareist (Solar Battery), juhtplokist (Main Unit) ja tugipostist (Pillar).  

Seade töötab ööpäevaringselt kasutades päikeseenergia põhist toidet päikesepatarei kaudu, mis välistab vajaduse vedada taimekasvukohtadele võrgutoidet või vahetada patareisid.  

Juhtplokk sisaldab:

— akupatarei laadimise kontroller, mis muundab päikesepatareist saadava pinge aku laadimiseks vajalikuks pingeks;

— aku, mis varundab päikesepatareist saadava energia, tagades seadme töö pimedal ajal või vihmase ilmaga (kuni 36 tundi);

— arvuti koos salvestiga, mis tagab tootja poolt salvestatud laineinformatsiooni katkematu esitamise;

— võimendi, mis võimendab arvutisignaali tasemeni, mis on vajalik kahe suletud kaablisilmusahela toitmiseks, mis paigutatakse taimede ümber elektromagnetväljade tekitamiseks. 

Joonis 2

Laineinformatsiooni esitatakse tootja poolt kindlaksmääratud sisseprogrammeeritud helisageduste diaposoonis, mis välistab selle igasuguse leviku kaugemale kui 1-2 m teeninduspiirkonnast. Seadme poolt kaablisilmustesse edastatav  võimsus ei ületa 1-2 W. Nii edastatav laineinformatsioon kui ka seejuures kasutatav võimsus jäävad oma tehniliste iseloomustuste poolest märkimisväärselt alla igasugustele tuntud mobiiliseadmetele ja/või seadeldistele, seega on need absoluutselt kahjutud nii ümbritsevale keskkonnale kui ka inimesele.

Seadme üldine kasutusskeem on näidatud Joonisel 2. Seadme külge on ühendatud kaks kaablisilmust (Loop 1 ja Loop 2), mis tekitavad nõrka vahelduvat magnetvälja vastavalt seadmesse kirjutatud heliinformatsioonile. Kaablisilmused  paigutatakse taimeridade vahele nii, et tekitatava magnetvälja jõujooned hõlmaks piirkondi, mida on vaja kaitsta. Mõjutamine toimub väikesel kaugusel, täpselt nagu NFC tehnoloogias igas nutitelefonis, ainult et antud juhul on kiirgaja mõõtmed suuremad, seega on suurem ka mõjuala raadius. 

Seadme poolt läbi kaablisilmuse tekitatavate nõrkade magnetväljade skeem on näidatud Joonisel 3. Kaablisilmused tuleb alale paigutada arvestades tekitatava magnetvälja iseärasusi selliselt, et oleks tagatud roheliste objektide vajalik ja piisav kaitseala. 

Joonis 3  

Laineinformatsioon, mis laetakse seadmesse taasesitamiseks, tagatakse tarnija poolt kokkuleppel tarbijaga ning see võib olla erinev sõltuvalt tarbija poolt püstitatud eesmärkidest.     

Scroll to Top